lõikav tulitav valu jalalaba närvipõimiku lahknemisalas 07.03.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

terav valu annab tunda magama jäädes ning muutes asendit selili sirgeks, mis on ka ainus asend, et magama jääda.Öösel ajab mitu korda jälle ``skalpellina`` lõikav ja tulitav terav valu sealsamas üleval pool suuremate varvaste vahelisel alal üles ning pean siis koheselt asendit muutma uuesti selili asendisse tagasi.Valu tekib viimasel ajal ka päevasel ajal ning on kokku olnud juba ligi aasta.Röntgenipildid tehtud 2a. tagasi peale närvipitsitust, kui jalg alt ``ära kukkus``,kus näha ka kokkukasvanud alumised lülid jne.,-millest aga kasu pole, sest näiteks diski väljasopistuse vaatlemiseks vaja ikka tomograafiat! Kas on võimalik kuidagi läbi neuroloogi vastuvõtu teha tomograafiline jäädvustus või pean selleks EMO-sse otse minema järjekordse paariminutilise lõikava valu järel?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas labajalavalu on pärit seljast või on seoses närvi pitsumisega labajalaluude vahel selgub ikka neuroloogilise läbivaatuse käigus. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika