valud paremas käes 02.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21 aastane naine. Viimasel ajal on tekkinud valu paremas käes ja rangluus(Murdu pole kunagi olnud). Käes ja eriti rangluu kohal on kõditav valu ja on üldse selline veider tuimuse tunne. Käsi on koguaeg külmem ka kui vasak. Ehk oskate aimata, millega võiks tegu olla ja kelle poole pöörduda.
Ette tänades,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on närvipõimiku ja veresoonte kompressioon rangluu all. Põhjuseks võib olla rinnalihaste pinge ja anatoomilised iseärasused. Kui probleem segab, tuleks teha ülesvõtted kaelalülidest ja ENMG uuring(saadab neuroloog).

Dr. Ain Pajos