seljanärvi pitsumine 27.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi ärkasin öösel põletava valu tõttu terves paremas jalas, millele eelnes selgroo alumises osas 3x slip, slip, slip-taoline kinnikiilumise tunne parema külje peal magades. Kiirabi ei kutsunud, aga kohe kl.08 helistades perearstile, soovitas ta tungivalt kiirabi kutsuda, sest nagu hiljem(vist) selgus, et mingi luukida oli spetsiifiliste seljalihaste füüsilise treenimatuse- ja pideva istuva töö tõttu(18h ööpäevas turvaalal)+külmetused..lõdvestunud, põletikuline ning ei kontrollinud vast selgroo korrektsust. Valu oli küll väga lõikav ja tugev, aga jätkuvalt kiirabi ei kutsunud vaid palusin arstil valuvaigistid välja kirjutada- kartes operatiivse sekkumise kuulujutte 50/50 % efektiivsusest ning ootasin ainult kõhul lamades ravimid ära, mille tõi elukaaslane kl.17..valu jätkus veel ligi ööpäev, aga õnneks mitte nii hull ning kui järgmine päev perearstile helistasin haiguslehe suhtes, siis tunnistasin ka üles, et ei kutsunud kiirabi. Arst ütles, et vaja närvile rahu anda, sest tuntavalt oli närv pundunud nimmeosas paremal pool ja tervet jalga väga ei tundnud(surises vaid) ja eriti sääremarja+jalalaba koos varvastega. Neljandal päeval hakkasin internetist otsima ning leidsin rohkelt harjutusi, TESA- aparaadi koos ultraheliga, mille ka soetasin. Hakkasin vaikselt ka harjutusi tegema ning kuu aja pärast ei pidanud enam wc- sse roomama vaid tatsasin ühel jalal..palusin ka flurograafia röntgenipildi teha, mida ka lubati, aga mille selgitustest peale Tartusse saatmist ma isiklikult aru ei saanud, aga mida mõistsin, et sopistust polnud vaid nähtavasti pitsitus ning, et mingid lülid kokku kasvanud..veel 2 nädalat hiljem liipasin jalga ning peale 2 kuud kokku, naasin tööle, mil veel lonkasin veidi ja säärelihase välimine külg+jalalaba pealmine osa+2 suuremat varvast osaliselt tundetuks jäid kuni tänaseni. Vahelduva eduga nagu tundetus taandub ning peale lamades harjutusi ning põlvili asendis külmalainega koos tunneb kogu jalga ideaalselt, aga mõni nädal tagasi ärkasin öösel nüüdseks juba vasakul küljel magades valu peale labajala pealmises osas, mis peale mõnd kohest harjutust taandus. Küsimus on järgmine, et millega tegu üldse,- saadan lisana ka faili röntgenipildist koos eraldi selgitusfailiga. Kas pean ka uuesti ravivõimlemist intensiivistama+ TESA ultra aparaadi tööle panema, mida juba pool aastat kasutanud pole? Kas ravivõimlemine, mille internetist leidsin, on elupõline? Tänaseks olen ka veidi füüsilist aktiivsust tõstnud ja 5kg võrra ülekaalulisust vähendanud, aga mida võiksin veel teha, sest ehmatasin jällegi vastu hommikut üles parema jalalaba pealmise külje valu peale? Kas see jääbki kõik korduma, kui lõpuks operatiivselt ei sekkuta?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Et öelda täpselt millega tegu, pean teostama neuroloogilise läbivaatuse ja tutvume uurigute tulemustega. Tõenäoliselt on vaja veel lisauuringut (ENMG).

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
te. 6748591 14-16