L4-5, L5-S1 diskide herniatsioonid 08.08.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Alaseljas valu, mis kiirgab vasakusse jalga ja võtab vasaku alajäseme tuimaks. Pikemad jalutuskäigud on valulikud.

MRT tulemus:
Uuringul ilmnevad lülisamba nimmeosas L4-5, L5-S1 diskide degeneratiivsed muutused. Diskid on veidi madaldunud. L5-S1 diskil esineb tsentraalne protrusioon, mis otsest närvijuurte kompressiooni ei põhjusta. L4-5 diskil tuleb nähtavale vasak-tsentraalne ekstrusioon. Dura kott on vasakult deformeeritud, kaasneb L5 sin. närvijuure kompressioon. Seljaaju on jälgitavas ulatuses iseärasusteta.

Kuna arst on kuu aega puhkusel, siis soovin teada, milliseid koduseid harjutusi või taastusravi peaksin seni tegema? Kas võiks aidata jooga, soojakott seljal, ujumine, massaaž, nõelravi, kiropraktik?
Kas on midagi, mida peaks kindlasti vältima?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teie jalanärv on vigastatud L4-5 diski poolt. KUi peaksid tekkima põiehäired , tuimus jalgade vahel või vasaku labajala nõrkus (halvatus), tuleks koheselt pöörduda EMOsse. Seniks vältige raskuste tõstmis, kandmist ja harjutusi mis ägestavad jalavalu.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika