probleemid vahekorraga 14.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Alustasin sugueluga suhtliselt hilja (26 aastaselt) ja esimene vahekord oli eriti valus. Vahekord ei paku mulle mingit naudingut, sest mingi valutunne on ikkagi olemas. Kas on tõenäoline, et neitsinahk on veel mingis osas purunemata ja seetõttu tekitabki see valulikkust?! Mida peaksin tegema, sest kardan vahekordi. Ette tänades Linda

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Pingul fibrootiline neitsinahk on harva suguelu häirete põhjustaja. Günekoloogilise uuringu käigus tuleks selgitada, kas pole asi hoopis vaginismis.Kui tegemist on orgaaniliselt paksu koega,on häire ravitav väikese lokaalse operatsiooniga. Väga sageli on aga tupekuivus suguühte raskuste ja valulikkuse põhjus,mis on tingitud vähesest erutumisest. Harilik valuliku suguühte põhjustajaon välissuguelundite või tupe põletik,mille ravimine aitab häire likvideerida. Soovitan Teil pöörduda esimesel võimalusel günekoloogi vastuvõtule ja selgitada välja häire põhjus. Soovin Teile edu! Kõik muutub hiljem paremaks.