Sagedane pissihäda ja tundlikuse kaotus tupes 18.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 25-aastane naine ja elan regulaarset seksuaalelu juba mõned aastad. Olen ka püsisuhtes ning viimase paari nädala jooksul olen märganud, et mul on oluliselt suurem soov(tung) pissil käia , kui varem. Kuna mul on väga mitmeid kordi põiepõletik olnud, siis tean et sellega kindlasti tegu ei ole.Pissimine ei ole valulik. Selle murega koos on ka probleem, et enne seksi ega ka seksi ajal ei lähe tupp absoluutselt märjaks ja on ka valulik mõnikord. Kliitorit katsudes on samuti nö "tuim ja tundetu" tunne. Kas need kaks probleemi on omavahel seotud ja kuidas saaksin lahendada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Sageli võib tegemist olla suurema pinge ja stressiga, mis mõjutavad kogu keha. Sage valutu urineerimine, tupekuivus vahekorraga seoses on seotud sageli psüühikaga. Vahekorraga seoses saate kasutada lubrikanti, kuid oma igapäevane koormus tuleb üle vaadata. Kas teil on toitumise, füüsilise aktiivsuse, puhkusega kõik tasakaalus või on vajalik midagi muuta. Vajadusel saate konsulteerida oma perearsti või psühhiaatriga, et välistada depressiooni, tööga seotud ülekoormust.
Kui ise välistate kõik psüühikaga seotud probleemid, suure koormuse või stressi olemasolu, siis on soovitav alustada perearstist, kes vajadusel suunab teid neuroloogile. Probleemid võivad olla seotud vaagna ja/ või alaselja närvilõpmetega.