Hpv tulemus 15.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Käisin sôeluuringul ja nuud sain oma vastused. Viimane rida oli positiivne .

HPV 35, 39, 51, 56, 59, 66, 68

Mida need numbrid tähendavad ? Ja kas see näitab mingit vähi olemasolu?
Olen päris paanikas juba .
Voolust on Mul viimase aasta jooksul suurenenud. Kôhu kinnisused ja siis lahtisused vaheldumisi juba pool aastat. Kôhu valud aegajalt+ kuumahood.
Arst pole siiani minuga veel ühendust võtnud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teil on diagnoositud HPV kõrge riski viirus, täpsemalt üks ( harvem mitu) HPV tüüpi järgmiste HPV tüüpide hulgast: HPV 35, 39, 51, 56, 59, 66, 68. Antud HPV tüübid ei kuulu kõige kõrgema riskiga HPV-de hulka. Positiivne HPV ei tähenda emakakaela vähki. Kui immuunsüsteem ei suuda HPV-st vabaneda, siis võib HPV põhjustada vähieelseid muutusi emakakaelas. Kas emakakaelas on rakumuutusi, näitab PAP test. Sõeluuringu testiks kasutatakse tavaliselt kombineeritud testimist, s.t. positiivse HPV korral teostatakse samast analüüsist ka tsütoloogia, mis näitab, kas HPV on kahjustanud rakke emakakaelas või mitte. Saate digiloost täpsustada, mis on PAP vastus. Kui analüüs on korras ( PAP NILM), siis tuleb Teil jääda jälgimisele ja analüüs korrata 1 aasta pärast. Kui PAP testis on muutused, s.t. kahtlus emakakaela vähieelsetele muutustele, siis suunatakse Teid täiendavaks uuringuks (kolposkoopiaks).
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg