Günekoloogilised testid 22.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale günekoloogi külastust arst haigestus ning on juba 2 kuud haiguslehel. Palun abi testitulemuste tõlgendamisel. Testi nr 2 tulemustest ma saan aru, aga test nr 1 tekitab küsimusi.

Analüüs1
Materjal - Eksfoliatiivne materjal
Analüüs - Günekotsütoloogiline uuring
Tulemus - Materjal võetud portsiolt ja tservikaalkanalist. Proov on adekvaatne. Lameepiteeli vahekihi ja pindmise kihi rakud. Reaktiivsed lameepiteeli muutused. Atüüpiline lameepiteel. Silinderepiteel patoloogiata. Lactobacillus Acidophilus /Döderlein. Neutrofiile mõõdukalt. M697102 (ASC-US / määratlemata atüüpilise lameepiteeli rakud /) Skriinija: Jaana Lauri Skriinija ja tsütoloog: Lea Mällo
.......
Analüüs2
Materjal - Emakakaelakanalikaabe
Analüüs - Chlamydia trachomatis DNA
Tulemus - Negatiivne

Materjal - Emakakaelakanalikaabe
Analüüs - Neisseria gonorrhoeae DNA
Tulemus - Negatiivne
Analüüs3
Materjal - Seerum
Analüüs - HE4
Tulemus - 48.3 pmol/l

Materjal - Seerum
Analüüs - CA 125
Tulemus - 16.3 kU/l

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teile on tehtud PAP test, mille tulemus on ASCUS. ASCUS tähendab, et emakakaelas on üksikuid ebatüüpilisi rakke, kuid rakumuutuste iseloomu pole võimalik täpsustada. ASCUS võib olla seotud põletikuga emakakaelas ja tupes, samuti võib ASCUS olla esimene märk rakumuutustest, mis on põhjustatud HPV-st ( inimese papilloomiviirus). PAP ASCUS korral on vajalik teha teha analüüs HPV -le ( HPV PCR). Kui HPV test on negatiivne, on edasine jälgimine tavapärane: PAP 3 aastase intervalliga. Kui esineb kõrge riski HPV, siis on vajalik emakakaela kolposkoopiline uuring. Teile on munasarja tsüsti tõttu määratud ka tuumormarkerid Ca-125 ja HE4, mis on korras. Et hinnata, kas tsüst munasarjas on taandunud, tuleb ultraheli uuringut korrata.