Papilocare tõhusus LSIL korral 10.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 35a naine, hiljuti osalesin emakakaelavähi sõeluuringus, kus Hpv positiivne ning järgneva proovi tulemus LSIL. (Materjal võetud emakakaelast. Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Nõrgalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Koilotsüüdid. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. 112662005 ((LSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, low-grade)

Kindlasti arutan teemat ka oma arstiga, kuid küsin ka Teie arvamust. Kas antud olukorras tasuks proovida ka käsimüügiravimit Papilocare ning kas selle kasutamine võiks aidata mind, et tulemused edaspidi paraneksid?
Tõenäosus, et tehakse ka kolposkoopia, kuid kas selle korras kindlasti ka biopsia?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
PAP analüüsis on kirjeldatud nõrgalt düsplastilised rakud. Vajalik on kolposkoopia. Kolposkoopia käigus võetakse ka biopsia, kui on näha düsplaasiale iseloomulikud alad emakakaelal. Koeproovi vastus annab siis lõpliku vastuse, kas on tegemist kerge düsplaasiaga. Igal juhul peate edaspidi jääma jälgimisele ja analüüsi peab kordama 1 aasta pärast. Tõenäosus, et immuunsüsteem suudab 1-2 aasta jooksul HPVst vabaneda ja kerged düsplastilised muutused ( CIN1) kaovad, on 60-70%. Kõik sõltub organismi immuunsüsteemi tugevusest ja ka HPV tüübist. Papilocare võib olla abiks HPV st tingitud rakumuutustest vabanemisel. Soovitan kindlasti ka HPV vaktsiini. Vaktsiin ei aita vabaneda olemasaolevast HPVst, kuid annab kaitse uuesti HPVga nakatumise eest.