PAP test vastus 26.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Palun seletage mida tähendab järgnev PAP test vastus:
Proov on adekvaatne. Lameepiteeli pindmise ja vahekihi rakud. Nõrgalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. 112662005 ((LSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, low-grade)
Aitäh!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on tegemist emakakaela kerge astme vähieelse seisundiga. Arvestades teie vanust on LSIL korral soovitav teha emakakaela lisauuring ehk kolposkoopia. Kui selle uuringuga kinnitub sama diagnoos, siis on järgmine kontroll aasta pärast. Kerge astme muutused võivad ajas ise taanduda ja kirurgilist sekkumist ei vaja. Oluline on tupe normaalne mikrofloora tasakaal, piisav probiootikumide hulk tupes. Võimalus on kasutada apteegi käsimüügist preparaati Papilocare, mis toetab muutustest ja HPV-st vabanemist.