Kas kõik on hästi või jääb midagi silma, mis vajaks jälgimist? 22.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin saada rahvakeelsemat seletust antud analüüsi vastustele. Kas kõik on korras või on midagi, mis vajab jälgimist?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie emaka ja munasarjadega, hormonaalse tasakaaluga on kõik korras. Olete nakatunud HPV ehk inimese papilloomi viirusega ja see on põhjustanud teie emakakaelal kerged rakumuutused ( LSIL), mida kinnitab emakakaela lisauuring ehk kolposkoopia ( CIN 1). Teie emakakael vajab jälgimist ja järgmised analüüsid on soovitav teha aasta pärast. Keha võib ise HPV ja kergetest muutustest vabaneda. Oluline on tupes mikrofloora tasakaal ja soovitav on kasutada kuuridena piimhappebakteritega tupeküünlaid apteegi käsimüügist. Kindlasti ei sobi suitsetada. Samuti on võimalik kasutada apteegi käsimüügist preparaati Papilocare, mis samuti soodustab kergetest muutustest vabanemist.