allergia. 28.09.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

mul on allergia-vähemalt ma arvan nii,Kätel,jalgade ja natuke ka kõhul.Lihtsalt sellised punnikesed,mis sügelevad ja on justkui vett täis.vahel on justkui tunne,et üle kere sügelen ja isegi sealt,kus punne ei ole.minu,küsimus on,et kas on võimalik,et tegu on Sokolaadi allergia,sest olen suur maiasmokk ja soon sokolaadi palju.Või on tegemis mõne naha haigusega ja kas apteegist on võimalik ilma arsti retseptita osta mingeid rohte,mis raviksid ja võtaksid sügeluse ära.

ja lõpetuseks veel üks küsimus kui kaua tavaliselt allergia kestab,sest mina vaevlen selle küüsis juba üle kuu.

ette tänades..

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kõigepealt tuleks olla kindel,et Teie nahasügelus pole põhjustatud sügelistest. Kas löövet on ka sõrmede vahedes ning randmete painutuspindadel? Kas sügelus on õhtuti ja öösiti intensiivsem? Kas löövet on nabas ning reite ja õlavarte sisepindadel? Kas lööbeelemente leidub paarikaupa? Kui olete enamusele neist küsimustest vastanud jaatavalt, on Teil suure tõenäosusega sügelised. Kui ei, võib mõelda allergia peale.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Nahahaigused

allergia silma ümber

Tere,

mida ma peaks tegema, kui mul on silmade ümber allergia välja löönud.

Silmad valutavad ja sügelevad, näen halvemini. Kunagi käisin selle probleemiga arsti juures, ta kirjutas ...

Vastas dr Sirje Liiv

Kui tegemist on allergiaga, siis tuleb kindlasti välja selgitada, mille vastu allergia on. Silmaümbrusesse tekib allergiline põletik sageli kosmeetikumide kasutamisest. Kui see on ka Teie puhul nii, siis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi