Sügelev punetis munandil? 15.06.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mõnda aega olen tähele pannud sügelevat punetist munandil.Mõnikord nagu oleks vähem ja siis tuleks nagu tagasi .Viimasel ajal on kogu aeg.Kreemidega määrimine toimib mõneks ajaks sügelemise vastu.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pildi järgi vaadates julgen öelda, et tegemiste ei ole seenhaigusega ja seenevastase kreemiga pole enam mõtet määrida.
Soovitan pöörduda nahaarsti juurde, kes vaataks, kas mujal nahal on ka mingeid haigusnähte, mis diagnoosimisel abiks oleks. Kui mujal lööve puudub, siis võib-olla tuleb haiguskolde nahast proovitükk võtta, sest korrektne ravi eeldab korrektset diagnoosi.
Praegu ei ole mõtet ise ravimisega katsetusi teha. Tavalist niisutavat kreemi (nt.Essex) tohib sügeluse korral määrida.
Lugupidamisega,
Kristi Abram