Lööve kaelal 08.06.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kaelale on tekkinud lööve, millega tegu võiks olla?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Õnneks on küsimuse juurde lisatud pilt, kuigi sümptomite kirjeldus on napisõnaline (kas sügeleb või valutab ka või ei anna tunda?)
Lööve kaelal on kõige sagedamini seotud kontaktallergiaga (nt. juuksehooldustoodetest, mõned uued riided või ehted, vms.), kuid võib olla seotud ka täitõvega.
Vaadake kindlasti juuksed läbi ja välistage viimane variant.
Kui täisid pole leitud, siis tõenäoliselt kontaktdermatiit. Selle raviks võib apteegist küsida hüdrokortisoonkreemi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram