punnid seljal 08.06.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

seljale on paari viimase päevaga tekkinud punnid või selline lööve. ei ole valulik ja nagu ka ei sügele. Varasemalt on olnud küll üksikuid punne, aga sellist suuremat kollet pole olnud. Olen kasutanud uut liibuvat sünteetilist spordisärki ja võibolla on see kurjajuur. Oskate äkki aidata

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Üks variant, et on tekkinud akne ägenemine (on olemas selline variant nagu acne mechanica, mis võib vallanduda naha hõõrumise/ärritamise tagajärjel). Või ka karvanääpsupõletik mingi ärritaja tagajärjel. Esialgne soovitus vältida higistamast ja liibuvaid riideid. Kui seisund ei parane, siis panna ikka arsti juurde aeg, sest käsimüügiravimitega ravimisest üksi ei piisa.
Lugupidamisega,
Kristi Abram