Valu kubemepiirkonnas ja paistes eesnahk 27.07.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Õhtul tekkis ootamatult valulikkus kubeme (pildil märgitud A) piirkonnas. Valus puudutada ja liigutada. Samuti oli peenise pea tundlik ja kergelt valulik, kuid olin vahekorras. Hommikuks oli peenise pea juures eesnahk paistes (pildil märgitud B).
1) Milles võib olla asi?
2) Kui kiiresti peaksin pöörduma arsti poole - kas EMO-sse minema või ootama aega meestearsti juurde.
3) Vahekorras olin ilma kaitsevahendita enda elukaaslasega. Kas on võimalik, et tal on põletik/seen mis nakkus mulle?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1a. valul võib seal sada erinevat põhjust olla - võiks võtta inbuprofeeni paar päeva ja kui ei taandu,siis pöörduma perearstile
1b. eesnaha turse. Eesmahk oleks kasulik peale seksi viia tagasi üle peenise pea. Hetkel peaks tagasiviimine veel võimalik olema, kui paistetus süveneb, siis raskem.

Kui vahekorra ajal oli valulikkus, siis on kas peenise pea põletik või partneri tupe põletik. Soovitan mõlemal põletike kontrolliks arsti vastuvõtule pöörduda.