Haavandid ja kestendus lapse varvastel 20.06.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Millega võib pildil nähtaval tegu olla?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildi peal tundub nahk olevat väga kuiv ja punetav ning nahka tekkinud lõhed, millel ka kollaseid koorikuid, mis viitab nahapõletikule ehk dermatiidile. Ega lõhedele eelnenud ville? Uued jalanõud? Ka tundub suure varba küüne juures olevat põletik (küünevallipõletikk?). Kuna näen jalga vaid osaliselt ja puudub pilt üle kogu keha nahast, siis täpset diagnoosi ei saa ütelda. Ilmselt oleks vajalik nahalöövet määrida kreemiga (Fucidin H või Fucicort), mida saab retsepti alusesl. Palun pöörduge perearsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor