lapse vereanalüüsis kõrvalekalded - millest? 04.05.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Sooviksin aru saada punastest ja kollastest täppidest. Tellisin vereproovi, kuna lapsele polnud ammu vereproovi tehtud ja tahtsin teada, kas mineraalide ja vitamiinide kogus normis. Tuli välja, et osad suhtarvud paigast ära, pereõde ütles et pole põhjust muretsemiseks, et viirus võib seda tulemust anda. Laps pole hiljuti haige olnud, viimati aprillis alguses (ca 3 nädalat tagasi) oli nohu.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Valgevere rakkude analüüsis on arvuline väärtus ehk siis E9/L olulisem kui %. Pereõel on õigus, et selliseid minimaalseid kõrvalekaldeid võib anda viiruse põdemine (ka nohu on viirushaigus) ja ca 2-4 nädalat pärast haigust verevalem normaliseerub.

Lugupidamisega,
Tiia Voor