lapse vereanalüüs ja köha 25.01.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lapsel tekkis suve lõpul köha ning siiamaani. Köhib tihedalt, prooviks nagu kurku puhtaks saada. Kõhib umbes 15min jooksul 10x, aga mitte järjest hooti, vaid mingi minut ja kaks on vahet. Ütleb, et vahel tekib ka röga. On antud kaks vereproovi ning tahaks küsida, kas need on korras? Mis tähendab Mono ja Mono% vereanalüüsis, sest kui õigesti aru saan, siis need on paigast ära?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

nende vereproovide alusel ei saa ütelda, mis on lapse köha põhjuseks ega ka seda, kas lapsel võiks olla klamüüdia või mükoplasma. Monotsüüte võib olla vereanlüüsis rohkem põletiku korral.
Kui köha on kestnud üle poole aasta, siis võiks perearst teha kopsuröntgeni (kui seda pole lähiajal tehtud) ning suunata lapse allergoloogi või pulmonoloogi konsultatsioonile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor