Seljavalu 15.06.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Põletikuline valu seljas mitte päris alaseljas aga veidi kõrgemal ja valutab just öösiti nii et magamine on häiritud. Olen kolm kuud järjest trenni teinud ja kaal on langenud 10kg. Trennis ei saa midagi aru et selg valutaks aga just öösel

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kui sageli trenni teete? Millist trenni? Kui alustasite intensiivsete treeningutega ja varem trenni regulaarselt ei teinud, võib selja jaoks olla tegemist harjumatu koormusega. Vajadusel jätta taastumiseks trennide vahele pikem paus, vähendada koormusi või trenni tegemise aega (lühiajaliselt, kuni valu leevenemiseni). Pärast trenni proovida venitus-, lõdvestusharjutusi või rullimist. Proovida päeva jooksul hoida selga rohkem liikuvuses - teha liikuvusharjutusi (sügavad kükid, selili põlved rinnakule või külgedele, kassi küür vms, mis seljale hea tundub). Kui valu 1-2 nädala jooksul ei leevene, pöörduge füsioterapeudi vastuvõtule.
Põletikulise valu puhul on sageli tegemist valuga rahulolekus (öösiti, hommikuti, pärast pikemat sundasendit). Vajadusel pidada nõu perearstiga NSAID tarvitamise osas.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut