küsimus kilpnääre kohta 05.04.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kaks nädalat öösel tõuseb palavik 38,5 Käisin vereproovi tegemas, veres S-CRP 68,4 ja S-fT4 34,6 Arst määras antibiootikum Amoxicillinum+Acidum ja Thiamazolum kilpnäärme ületalituse stabiliseerimisels. Sain aja DR Volke juurde alles 3 juuniks, kas ma peaksin muretsema ja panema aja endokrinoloogi juurde tasulisele vastuvõtule. Minu hääl on kähe ja kurgus natuke valulik.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kaebuste ja vereproovi vastuste alusel võiks arvata, et tegemist on alaägeda kilpnäärme põletikuga. See on viirushaigus ja antibiootikumid sel juhul ei aita. Ka haigusega kaasnev ületalitlus möödub tavaliselt kiiresti iseenesest ja thiamazol pole vajalik. Siiski esineb haruharva ka bakteriaalset ägedat kilpnäärme põletikku ja et diagnoos ja ravi tõepoolest õiged oleksid, soovitan tõepoolest muu võimaluse puududes endokrinoloogi tasulisele vastuvõtule pöörduda. Teie perearst võiks tegelikult kasutada ka e-konsultatsiooni võimalust, sel juhul kutsub endokrinoloog Teid ise vastuvõtule tõenäoliselt paari nädala jooksul.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.