TSH ja aneemia 27.10.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Jäin lapseootele ja arst ütles , et rasedale on TSH 5 palju ja pean võtma hakkama l-thyroxini pool tabletti. olin terve raseduse jälgimise all ja kõik oli kenasti korras. Enne sünnitust lubas tabletiravi lõpetada. Peale sünnitust u poole aasta pärast läksin kontrolli oli tsh näit 150 kuid see hakkas ajapikku ise langema. Tuli ise kenasti alla 5 peale kuid nüüd on hakanud taas tõusma ja tänaseks on 9.22. Tänaseks võtan L_thyroxini pool tabletti. Kas peaks midagi muud ka kontrollida millest selline kõikumine? Lisaks mul käed, jalad meeletult külmetavad isegi aeg ajalt jääkülmad, kehatemperatuur ka 35 kanti , meeletu väsimus, jõuetus. Kas aneemia on kilpnäärmega seotud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 9,22 mIU/l ei ole kindlasti noorele naisele kohane number. Teil on suure tõenäosusega autoimmuunne kilpnäärmehaigus ja kujunemas sellest tingitud kilpnäärme alatalitlus. Väsimus, külmatunne ja sageli ka aneemia onn alatalitluse tavapärased sümptomid. Arutage oma raviarstiga, milline oleks Teie jaoks sobiv L-türoksiini annus - ehk oleks mõistlik seda suurendada?
Tervitades,
dr. Anu Ambos.