TSH väärtused 15.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Juhuslikult avastati, et minu kilpnäärme näitajad on natuke korrast ära.
Tulemused olis sellised novembris 2012: TSH 4,74; T4 14 ja TPO 17.
Juunis 2013: TSH 6,3 ja T4 13,2.
Juulis 2013: TSH 4,33 ja T4 11,8.
Kuidas saab seletada TSH nii kiiret muutumist, et juunis on kõrgem ja kuu aja pärast jälle madalam?
Kas ravi oleks vajalik? Olen lugenud, et kilpnäärme alatalitusega võib olla seotud ka rauavaegusaneemia. Madala hemoglobiiniga olen kimpus küll.
aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie TSH ei muutu kiiresti - paariühikuline muutus kuu aja jooksul on tavaline. Väärtus võib tõepoolest "lainetada" s.t. muutus ei ole alati ühesuunaline. Arvestades Teie suhtelist noorust, võiks asendusravi tõepoolest arvesse tulla, kuid eelnevalt tuleks siiski teha mõned täiendavad uuringud (Tg-AK antikehad, võib-olla ka sonograafia jne.) Kuna hormoonide väärtused on piiripealsed, ei ole Teie puhul kilpnääre aneemia põhjuseks. Soovitan oma perearstiga veelkord nõu pidada ja vajadusel ka endokrinoloogi juures ära käia.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.