Vereanalüüsis TSH 31,42 11.07.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Määratud tabletid L-THYROXIN BERLIN-CHEMIE tekitasid ägeda allergilise reaktsiooni (diagnoositi nõgestõbi). Praegu tablette ei võta, ootan eriarsti konsultatsiooni.
Probleemiks on, et üleöö tekkisid jalgade jäikus ja valu. Kas need muutused jalgades võivad olla seotud minu kilpnäärme alatalitusega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui jäikus ja valu jalgades tekkisid tõepoolest üleöö, pole need seotud kilpnäärme alatalitlusega. Kilpnäärme alatalitlus kujuneb väga aeglaselt, kuude ja isegi aastatega. Üleöö saab see tekkida üksnes kilpnäärme operatiivse eemaldamise käigus. Seega kujunevad ka alatalitlusest tingitud vaevused tasapisi ja inimesed sageli harjuvad nendega pidades neid normaalse vananemise juurde kuuluvateks. Kilpnäärme alatalitluse tüüpilisteks tunnusteks on külmakartus, naha kuivus, tursed näos, kõhukinnisus, unisus-väsimus, mõningane kaalutõus, pulsi aeglustumine, aneemia kujunemine. TSH 31,42 mIU/l näitab olulist alatalitlust ja tõenäoliselt ootab ees eluaegne asendusravi L-türoksiiniga. Sünteetiline kilpnäärmehormoon aitab hoida hormooni taseme veres normaalsena ja tekkinud vaevused kaovad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.