Probleemid kilpnäärmega? 16.08.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul esinevad väsimus ning südamekloppimine, menstruatsioon on kah väga ebaregulaarne, samuti kipun väga tihti higistama või lihtsalt on väga palav olla. Perearst lasi teha kilpnäärmehormooni kontrollimiseks vereanalüüsi - TSH oli 3,99. Tahtsingi küsida et kas see on normaalne näit või mida see võib tähendada? Kas tegu võib olla mingisuguse ainevahetushaigusega?

Vastuse eest juba ette tänades,
Mari K

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 3,99 mIU/l on normi piires, seega on kilpnäärme talitlus normaalne. Südamekloppimine, higistamine ja tsüklihäired ei viita küll konkreetselt ühelegi endokriinhaigusele. Kui olete üleminekuaastates, võib nii alata kliimaks.
Pidage perearstiga veelkord nõu, võib olla on viga hoopis mujal (verevaegus e. aneemia, ärevushäire või depressioon, südame- või kopsuhaigus jne. jne.)
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Probleemid sooja-külma tundega

Öösiti on kohati vahelduvalt kord külm, siis jälle soe. Aegajalt õlgade-kaela piirkonnas higistamine öösiti. kirjutuslaua ääres tööd tehes hakkab teinekord jahe, isegi külm vahest, kui mitu tundi järjest ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ühegi endokriinhaiguse tunnuseid Teie vaevustest küll välja lugeda ei oska. Isegi ei oska pakkuda, millise spetsialisti valdkonda taolised probleemid võiksid kuuluda. Pigem võiks ikka perearstist ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: