Tere 07.10.21 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Mul on 13 teitkümne aastane poiss.Arst diagnoosis tal tolmulesta allergia.Kirjutati ravimeid natukene aega nagu on ravimist kasu,siis jälle nina kinni.Onkirjutatud ka alergia tablette ei aita.Praegu on nina nii kinni et laps ütles et pole kuskilt enam hingata.Mida teha,koristan iga päev, lilled on välja viidud.Poiss on ka hüperaktiivne,täielikult püsimatu.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Tolmulestaallergia korral on ninahormoonist (Dymista, Avamys) abi kui seda kasutada igapäevaselt. Allergiavastastest ravimitest so antihistamiinidest (tablettidest) üksi on suhteliselt vähe abi. Lühiajaliselt st kuni nädala jooksul järjest võib tarvitada tablette, milles antihistamiin on koos ninaavajaga, et saada vabamat nina kaudu hingamist. Tolmulestade hävitamise kohta saab lugeda www.allergialiit.ee.
Tolmulesta allergia korral on võimalik teha immuunravi, mida saab korraldada allergoloog. Ravi kestab järjest vähemalt 3 aastat. Olemas on süsteravi ja suukaudse ravi võimalus. Ka selle kohta saab lugeda allergialiidu kodulehelt.

Heade soovidega,
Kjulge