sügelus 02.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 16 a neiu, 2-3päeva tagasi hakkas peale roojamist wc paberile natuke verd tulema. Üsna äkitselt, muidu oli seedimisega kõik korras, aga üks päev järsku oli verd ka.Muidu valulik ei ole olnud. Täna tekkis ka kerge sügelus, selline tunne pigem nagu miskit liiguks sees vms. Paar päeva tagasi lõppes antibiootikumi ravi, alkoholi ei ole kuuaega vähemalt üldse tarvitanud ja vahekorras ei ole ka olnud. Enda arvates ei ole liiga ka teinud. Kaks nädalat tagasi oli muidu kõrge palavik ja kõht oli 2 päeva lahti. Kas peaksin muretsema? Olen lugenud nii hemoroididest, pärmseenest jne ja hirmutas täitsa ära.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei usu, et midagi hirmsat Teie oleks juhtunud. Oma osa Teie vaevustest on kindlasti nii kõhulahtisusel, kui ka antibiootikumravil. Soovitan peale tualetis käimist mitte pühkida, vaid voolava veega (ilma seebita) pesta ja pärast kuivatada. Kui nädalaga vaevused ei kao, soovitan pöörduda perearsti poole.