Valu paremal küljel rinnakorvi ribi juures 23.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millest võib tekkida valu parema rinnakorvi all ?
sapipõis ära lõigatud 2 a tagasi , enne kui valu tekkis oli paar päeva kõrvetised, kui kõrvetised ära kadusid tekkis ka järgmine hommik parema rinnakorvi all valu üldiselt on ka selline tunne nagu oleks seal mingi klomp , ühelt küljelt teisele valus keerata, ainult istukil on mugav olla

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõrvetised viitavad seedetrakti probleemile, ei saa välistada ka haavandit. Kui palavikku ei ole, siis võiksite võtta maohappe alandamiseks Omeprazoli 40 mg päevas. Käsimüügis olemas 20 mg tabletid, võtta 2 tabletti päevas. Lisaks võiks võtta ka No-spad. Kui paremaks ei lähe, peaksite pöörduma perearsti poole.