Rinnakorvi luumird 21.08.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkumise järel olin 10. augustil EMO's kompuuterdomograafia uuringus. Leiti mitu ribi murdu ja ühe selgroolüli Th8 nihketa murd. Olen voodis selja peal. Korraga on lubatud 30 minutit istuda või kõndida. Lamades valu ei ole, aga istuli tõusmisel on rinnaku ülemises osas (murdekohas nihe 4-5mm) tugev valu, mis takistab hingamist. Valu väheneb ca 10 sekundiga ja saan normaalselt hingata. Milline võib olla paranemise kulgemine? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise trauma ja vigastuste järel võib inimene tunda valusid väga pikalt, mõnikord ka kogu elu. Aja jooksul kindlasti vaevused vähenevad, kuid ülekoormusel, ilmamuutustel jne. võivad ikka ja jälle ennast tunda anda. Kohe kui arst lubab, tuleb hakata tegelema füsioteraapiaga, et jääknähte minimeerida.