Valud paremal rinnal ja kaenla all 25.05.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist , nädal tagasi (täpsemalt 19.05.22) sõitis mulle otsa elektri tõukerattaga isik (ise olin rattaga) , mõlema kiirus ca 20 km/h, peale kukkumist väga midagi ei tundnud et oleks midagi viga olnud aga paar tundi hiljem kohutavad valud. Nüüd pea nädal möödas ja valud ei Anna alla , selline tugevam torkiv valu paremal rinnus (täpselt parema rinna all) ja siis eriti suur valu paremal natukene kaenla alt alla poole , just annab tunda kui tõstan raskust või siis kummardan jne , lihtsalt kindlas asendis istudes valu ei tunne aga just kui liigun/kummardan ja tõstan midagi. Kas võib olla et ribi/roie katki? Vist EMOsse pole mõtet pöörduda kuna sellega ette võtta pole midagi ? Sel juhul olekski küsimus kaua paranemine aega võtab ? Muidugi miinus on see et töö on mul füüsiline ning alati hommikul suht okei olla aga peale tööd hakkab valu tugevamalt pihta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Roidemurd on võimalik. Ega selle fikseerimine, so. röntegni tegemine midagi ei anna. paranemine võtab1-2 kuud. Tunda võib anda kauemgi. Valuvaigistid on ainus, mida tasub võtta. Ka pehmete kudede trauma võib valu anda.