Kas ribid võivad katki olla? 09.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Juhtus selline õnnetus et kukkusin hüppetornist trikki tehes vette kõhuli ja nüüd on 1-3 ribi juures suur verevalum ja lohk on sees. Hingata on raskem kui enne kukkumist.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas roided on katki, saab kindlaks teha röntgenpildiga. Olulist tähtsust selle tegemisel ei ole, kuna sellest midagi ei muutu. Kui roided on katki, püsib valu kauem, kui põrutuse korral.