Mure 22.12.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere mure selline et leiti vasakus neerus kivi 0,5 cm kas sellist kivi ei purustata mul on juba tükk aega tugevad valud mitte küll vasakul küljel kus kivi leiti vaid paremal küljel ja see valu on vahel väljakannatamatu et ajab isegi iiveldama mida sellises olukorras tegema peaks käisin küll uroloogi juures ja tema arvas et pole vaja veel kivi purustada aga kas ma peangi siis selliste valudega edasi elama.Palun aidake.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kivi on vasakus neerus ja valud paremal, siis see valu ei ole põhjustatud neerukivist. Neerukivi põhjustatud valu on reeglina patsiendil hästi lokaliseeritav. Parempoolsed valud võivad olla sapivoolmed sapikividest. UH-s peaksid need näha olema. Soovitan uuesti pöörduda perearstile.