Süda 03.02.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Selline mure. Enne seda põdesin ka Covidit. Kolmapäeval 1 veebruaril lõi mul pulsisageduse 158 peale. Käed värisesid, pea surises, keha värises, kerge valu rinnus, ka kõrvetav tunne. Kutsusin kiirabi. Viidi emo-sse. Diagnoosiks siinus tahhükardia ja valurindkeres. Troponiin oli emosse jõudes normis, kuid natukese aja pärast tehti uus proov ja see oli 23,7. Praegu on pulss puhke hetkel 47-60. Perearst tegi uue EKG ja seal oli diagnoosiks siinus bradükardia. Mis see tähendab? Kas midagi tõsisemat? Kuna teravat rindkere valu on juba esinenud 4 korda, poole aasta jookdul.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Algselt esines kiirenenud südamelöögisagedus, ehk tahhükardia, võimalik, et rütmihäire. Bradükardia tähendab aeglast südametööd. See ei ole noorele, treenitud mehele probleem.
Kindlasti soovitan perearsti poolt jälgimist, uuuringud vajadusel ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi