Abiks puhkajale

Abiks puhkajale

Euroopa liidu portaal Europa annab nõu, mida silmas pidada enne reisile sõitmist. Näiteks kuidas ravikindlustuskaart arstiabi saamist lihtsustab, kuidas kontrollida suplusvee kvaliteeti või milline päevituskreem kaasa võtta.

Euroopa ravikindlustuskaart lihtsustab menetlusi, vähendab bürokraatiat ning kiirendab kulude hüvitamist. Kaardi saab kohalikust sotsiaalkindlustus- või haiguskindlustusametist. Mõned riigid lisavad Euroopa ravikindlustuskaardi riikliku kaardi tagaküljele, mõnes riigis väljastatakse lisakaart. Igas Euroopa Liidu riigis, Islandil, Liechtensteinis, Norras või Šveitsis viibivale Euroopa Liidu kodanikule, kes viibib nendes riikides ajutiselt ja on seal haigestunud või õnnetusse sattunud, on tagatud tasuta või madala hinnaga tervishoiuteenus. Nimetatud tervisekindlustus hõlmab vaid avalikke meditsiiniteenuseid ning igal riigil on oma eeskirjad. Mõnedes riikides on tervishoiuteenused tasuta, mõnel pool tuleb nende eest tasuda osaliselt ning mõned riigid nõuavad täishinna tasumist, mis hiljem kindlustuse poolt hüvitatakse. Arved, ettekirjutused ja retseptid tuleks alles hoida.

Europa portaal soovitab sõlmida reisikindlustus, sest vaid vähestes Euroopa Liidu riikides on meditsiiniteenused tasuta. Haiguse või õnnetusjuhtumiga välismaal võivad kaasneda transpordi-, majutus- ja kodumaale tagasitoimetamise lisakulud, mistõttu on parem olla kindlustatud.

Kui kasutate retseptiravimeid, kandke retsepti endaga kaasas. Ärge võtke kaasa rohkem ravimeid, kui reisi ajal vaja läheb, sest suur kogus ravimeid äratab kahtlust.

Puhkusele kaasavõtmiseks sobiva päikesekaitsetoote valimine muutub lihtsamaks tänu kõnealuste toodete selgemat märgistamist käsitlevatele ELi soovitustele. Valige toode, mis kaitseb nii UV-B, kui ka UV-A kiirguse eest. UV-B kiirgus suurendab vähiriski ning põhjustab päikesepõletust. SPF-faktor (väljendatuna numbrites kuni 50ni) viitab UV-B kiirguse eest kaitstuse tasemele. UV-A kiirgus põhjustab naha vananemist ning mõjutab immuunsüsteemi. Nüüdsest on toodetel UV-A logo, mis viitab vajalikule kaitsetasemele UV-A kiirguse vastu. Nõutava taseme aluseks on standardne katsemeetod. Kaovad sellised eksitavad väljendid nagu „täielik kaitse” või „päikeseblokaator”. Päikesekaitsetoodete kasutamine on loomulikult ainult üks viis enda kaitsmiseks päikese kahjuliku mõju eest (vaata lähemalt siit).

Samal teemal:
Haigekassale tekitavad peavalu ravikindlustuskaardita reisijad
Reisijad toovad Eestisse aastas sadu haigusi

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada