Rasedad peaksid hoolikalt jalanõusid valima

Rasedad peaksid hoolikalt jalanõusid valima

Asjatundjate sõnul riskivad lapseootel naised moe nimel jalgade tervisega, kandes valesid jalanõusid.

Briti kiropoodide ja podiaatrite seltsi (Society of Chiropodists and Podiatrists) küsitluse käigus, mis hõlmas 1000 lapseootel naist, leiti, et paljud neist kandsid regulaarselt balletikingi, plätusid, kontsakingi ja Ugg-saapaid, kirjutab BBC.

Kuid seltsi liige Lorraine Jones selgitab, et ükski neist ei ole sobiv jalanõu, kuna need pakuvad jalale vähe tuge.

Samas tunnistas seitse naist kümnest, et kannatas raseduse ajal jalaprobleemide all, mille hulka kuulusid pahkluude paistetus (37%), jalgade paistetus (45%) ning pöiavõlvi- ja kannavalu (16%).

Selts propageerib naiste seas toetavate, mugavalt istuvate jalatsite kandmist, et minimeerida ebamugavustunnet ja vältida pikaajaliste kahjustuste tekkimist.

Podiaatrina töötav Lorraine Jones rääkis: „Lihased ja ligamendid pehmenevad ja venivad rasedusaegse hormooni relaksiini taseme tõusu tõttu. See muudab jalad igapäevaselt vastuvõtlikumaks pahkluude ja ligamentidega seotud vaevustele.

Kõrged kontsad muudavad rühti, lühendavad säärelihaseid ning avaldavad suuremat survet seljale ja põlvedele.

Raseduse ajal kaasneb sellega täiendav surve liigestele, mis on niigi pinges – tulemuseks võivad olla väga erinevad jala- ja seljaprobleemid ning suurem kukkumisoht.“

66% küsitletutest kandis regulaarselt plätusid, 32% kandis kontsakingi, 53% kandis balletikingi ja 30% kandis Ugg-saapaid.

Kõik need jalanõud on raseduse ajal igapäevaseks kandmiseks sobimatud, kuna nad ei anna jalale piisavat tuge. Naised peaksid üldjuhul eelistama 3 cm kõrguse kontsaga kingi, kuna need toovad raskuskeskme pisut ettepoole, mis võib aidata ebamugavustunnet pisut leevendada.

Kui naised peavad kandma kõrgeid kontsi, peaksid nad seda tegema vaid aeg-ajalt ja siis, kui nad ei pea kuigi kaua püstijalu olema.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada