Lapsel on palavik

Lapsel on palavik

Lapseeas on haigeksjäämine üsna tavaline. Palavik ja valu on tegelikult kaks tõhusat ja täiesti loomulikku kaitsemehhanismi.

Paljud lapsed ja nende vanemad teavad hästi, mida tähendavad köha, halb enesetunne, kurgu- ja kõrvavalu. Need seonduvad sageli nutmisega, sest paljude haigustega kaasnevad palavik ja valu. Palavik ja valu on tegelikult kaks tõhusat ja täiesti loomulikku kaitsemehhanismi. Palavik toetab organismi immuunsüsteemi tööd ja valu on hoiatussignaal, mis kaitseb haiget või viga saanud kehapiirkonda ja laseb sel puhata, aidates nii kaasa selle paranemisele.

Lapse organism peab end kaitsma selliste haigustekitajate eest nagu viirused ja bakterid. See muudab immuunsüsteemi edaspidise elu jaoks tugevamaks ja vastupidavamaks. Lastel ei tohiks lasta palaviku ja valu tõttu kannatada. Selleks on spetsiaalselt lastele välja töötatud palavikku ja valu leevendavad ravimid, millega saate vähendada lapse kehva enesetunnet ja aidata kaasa tema paranemisele.

Palavik iseenesest ei ole haigus, vaid organismi immuunsüsteemi loomulik reaktsioon.

Laste normaalne kehatemperatuur jääb vahemikku 36–37 °C. Kehatemperatuuri, mis jääb vahemikku 37–38 °C, nimetatakse tõusnud kehatemperatuuriks. Palavikust saab rääkida siis, kui kehatemperatuur on üle 38,5 °C (kaenla alt mõõdetuna). Tõusnud kehatemperatuur ja palavik võivad viidata sellele, et organism võitleb kahjulike mõjuritega, näiteks viiruse või bakteritega.

·         Normaalne kehatemperatuur: 36–37 °C

·         Tõusnud kehatemperatuur: 37–38 °C

·         Palavik: üle 38 °C

·         Kõrge palavik lastel: 40 °C

·         Kõrge palavik täiskasvanutel: alates 39 °C

Kuidas palavik tekib? Kehatemperatuuri reguleerib ja hoiab normis aju osa, mida nimetatakse hüpotalamuseks. Erinevate haigustekitajate mõjul (nagu bakterid või viirused) võib hüpotalamus edastada signaali kehatemperatuuri tõstmiseks, et organism saaks end nn sissetungijate eest palavikuga kaitsta.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada