Palavik raseduse lõpus 27.05.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käimas on 37 nädal, probleeme on vererõhu ja tursetega. Sain peale vererõhu alandavad, vere näitajad on korras. Nüüd on aga väike palavik 37.4, kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Muretsemiseks ei ole põhjust, kui see on ainuke sümptom. Raseduse ajal on kollaskeha hormooni tase tõusnud ning see mõjutab/tõstab raseduse ajal kehatemperatuuri. Temperatuur kuni 37,5 kraadi muude kaebuste puudumisel ei vaja ravi. Küll aga tuleb jälgida viirushaigustele iseloomulikke kaebusi nagu köha, nohu, peavalu, halb enesetunne jms. Välistada tuleks covid jm viirushaigused. Abiks on perearst.
37+ nädalat on täiskantud rasedus, loode on täiskantud küpsusastmega ja valmis sünnituseks.
Rõõmsat sünnituse ootust ja kohtumist oma vastsündinuga!

G.Litter M .D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24//