Palavik raseduse ajal 30.10.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen hetkel 8 nädalat rase ning viimastel päevadel on mul olnud palavik, 2 päeva tagasi oli 38 õhtuti 2 korda ning nüüd on siin 37,6 või 37,5 peal (päeval tavaliselt). Lisaks enne seda oli mul õhtuti mitu päeval õudsalt külm koguaeg aga ei tulnud pähe et, ennast kraadida, arvasin et, jahedama poolne olek on ka normaalne. Pole veel paratsetamooli kasutanud, ainult jõin kummeli teed. Natuke väsinud ja pea ringlus ning lihasnõrkus kui tõusen ja liigun. Kas see võib olla viirus või on temperatuuri tõus normaalne rasedusega? Kui minu temperatuur jäebki 37,6 kas peaks pöörduma arsti poole uuesti? (Pöördusin ennem ning soovitati puhata ning vett juua). Kardan et, äkki on mul mingi infektsioon kuskil kehas mida ma ei tea.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, koigepealt tehke test covidile ja seejárel vôtke uhendust naistearstiga/ àmmaemandaga kui rasedusega arvel olete voi plaanite minna. Vàike palavik voib olla kûll raseduse algul, aga 38 pisut palju. Dr Kadastik