rasedus????????? 27.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Appi!!! ma ei tea mis minuga toimub! juulikuu alguses poisiga vahekorras olles läks kondoom katki.15-ndal tegin ma rasedus testi,mis näitas negatiivset.Nüüd 21-sest hakkasin ma võtma esimest korda pille.Aga probleem on selles,et ma olen hullupööra palju sööma hakkanud ning menses oli ka selline imelik määriv,tuli väga vähe verd.Tujutsema olen ma ka hakkanud viimasel ajal liiga palju,iga väiksemgi asi ajab mind endast nii välja. Test aga näitsas mul ju negatiivset aga kas on kuidagi võimalik,et ma saan olla siis rase või??? Ja kas need pillid siis mitte ei katkesta rasedust v. ei tee siis lootele midagi või???? Ette tänades R.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud R.!
1. Rasedustesti tegite (hirmust) liiga vara, mis võis olla valenegatiivne.
2. Pille võib tarvitama hakata vaid menstruatsiooni 1. päevast.
Kes Teile pillid ordineeris olukorda täpsustamata?
3. Pillid ei katkesta rasedust.
4. Reserveerige aeg naistearsti vastuvõtule, et saada selgust ja vabaneda hirmudest.
Naistearst G.Litter