Abordi tagajärg 04.10.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 17 ja 8 nädalat rase, raseduse ajal (ei teadnud et olin) tarvitasin alkoholi ja mõõdukalt, kas see on probleem, teiseks küsimuseks on see et kõik hirmutavad viljatuks jäämisega kuna olen nii noor ja emakas ka alles areneb, kui palju ma seda uskuma peaks ja kui teha tabletiga see abort kas tõesti võin jääda kohe viljatuks sest olen noor? ma soovin lapsi saada ca 3 aasta pärast kuid praegu natuke vara ema olla, aga väga kardan viljatuks jäämist.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Teie mure on mõistetav, kuid tehke kiiresti otsus: broneerige otsekohe aeg noorte nõustamise kabinetti, teid uuritakse, võetakse vajalikud analüüsid, määratakse uus aeg.
Kui soovite katkestada, siis nii öelgegi. Mida varem, seda väiksem on rasedus ning tüsistuste ja viljatuse oht minimaalne. Viljatuse suurimaid probleeme on ikka STLI seksuaalsel teel levivad infektsioonid ja põletikud nagu urogenitaalne klamüdioos, gonorröa, Mycoplasma genitalium jms.
Akadeemilise meditsiini protseduurid on kontrollitavad, kõike selgitatakse, kõigele annate oma teadva allkirja.
Otsekohe broneerige aeg lähimasse noorte nõustamise keskusesse kohe tänaseks. Registraatorile öelgegi, et soovite katkestada üle 8n rasedust. Peale seda hakake tarvitama turvalisi rasedusvastaseid vahendeid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7