Ovulatsioon ja rasestumine 06.06.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui ”ovulatsiooninädala” ajal on toimunud vahekord, kas siis on kasu SOS-pilli võtmisest?
Äpp näitab, et ovulatsioonipäev peaks olema justkui olnud ära, aga kui nüüd (2 päeva hiljem) ovulatsioonitesti hommikul teha, on tulemus selline (näha pildil).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Nõuanne oleks akadeemiline: kui soovite rasedusest hoiduda, siis tuleks kasutada kaasaegseid pidevaid RVV-rasedusvastaseid vahendeid. Pöörduge noorte nõustamise kabinettidesse, teid nõustatakse ja aidatakse.
Ovulatsioonitestide järgi ei saa kindlasti ennustada, kas rasedus tekib või mitte. Asajatute ravimite nagu SOS pillid, kus on löökannus hormoone, ei ole õigustatud. Nüüd tuleks riskida ja oodata, aeg annab arutust.
Noorte nõustamise kabinetid on üle Eesti tasuta, ka ravikindlustamata noortele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7