Hilinenud menstruatsioon 08.05.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on selline, nagu paljudel teistelgi, kuid sellegipoolest soovin enda andmetest lähtuvalt soovitusi, mida edasi teha. Menstruatsiooni jälgimise äpi järgi oleks võinud mul päevad alata 3. mail. Täna, 8. mail on tsükli 37. päev. Tavaliselt varieeruvad mu tsüklid 28st päevast 35 päevani. Alakõhus on tunne, nagu päevad oleksid iga hetk algamas, aga siiani nad pole saabunud, paaril korral on olnud ülivähe verd. Tegin enese rahustamiseks ka rasedustestid 6. ja 8. mail, aga need on olnud negatiivsed. Täna püüdsin ka naistearsti juurde aega saada, aga järjekord on üle kuu. Ma ei ole kehakaalu kaotanud ega liigselt juurde võtnud. Samuti pole ma olnud tavapärasemast rohkem stressis - see on tekkinud pigem nüüd selle murega. Ei võta beebipille. Ei mäleta ka, et päevad oleksid varem vahele jäänud. Viimati olin vahekorras 1. mail.
Plaanin rasedustestidega jätkata, aga olen siiski mures. Kas teil on minged soovitusi?
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kaasajal võib enamikke probleeme jälgida, nii soovitan ka teile: korrata rasedusteste üks kord nädalas hommikusest uriinist. Tehke otsus, kas soovite rasestuda ja sünnitada või vajate kontratseptsiooni?
Kas olete sünnitanud? Kui ei, siis rasedusest hoiduma ei peaks.
Menstruaaltsükli häired on enamasti neil, kel puuduvad ovulatsioonid ja menstruaaltsükkel ei ole bifaasiline. Saate osta apteegist ka ovulatsioonitestid ja teha neid vastavalt patsiendi infole.
Abiks on toidulisandid Inofolic Premium pulbrid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7