Alkoholist võõrdumisel unetus. 18.03.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen viimastel aastatel harjunud jooma AK kõrvale õhtuti õlut(2-4 nädalavahetuseti 5-6) Mõned päevad ka vahele jäänud jne. Varem pole muret olnud kuid nüüd käisin väikesel operatsioonil. Mõtlesin, et ei joo enam käärinud jooki ja ennäe.. und ei tule. Stress ka natuke. Otsest õlleisu ei ole. Põikki lugesin artikleid ja jõudsin Teieni. Tundub, et on seos õllest loobumisel ja unetusel. Mida teha? Kui kaua see reeglina kestab, enne kui vaibub. Mul aega on kuid lihtsalt väga tüütu. Küsin perearstilt unerohtu pigem? Või mitte?

Tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õlut-alkoholi ei tilkagi,
Mineraalvesi - lonksutada, "petab"organismi ära. Neelamine rahustab.
unevaldkonna soovitusi hulgi - vt varasemad.
Sirvige rmt Ennet, "Psühhiaater," 2021, leiate endale sobilikud harjutuseded.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet