ParoxetinHexal 20 15.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ravimi infolehel on kirjutatud et ravikuuri ajal tuleb hoiduda alkoholist .Kuid mis see täpselt tähendab ja kuidas vóib see mójutada minu tervist/psüühikat? Ise pole peale pidutsemist ennast teisiti küll tundnud. Ning veel selline küsimus kas kanep vóib mójuda kuidagi halvasti koos selle ravimiga? Pole mótet vastata et kanep on narkootikum mis ei saagi inimese psüühikale hästi mójuda sest see ei muuda minu suhet temaga .Ka peale kanepi suitsetamist pole ennast järgmisel päeval teistmoodi tundnud .Kuid tahan teada kas neil asjadel vóib olla mingine tagajärg?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Ravimi infolehel on kirjutatud et ravikuuri ajal tuleb hoiduda alkoholist.
See jumalikult õige. Pidu katku (haiguse) ajal ju ei peeta. Pidu on tervete ja tarkade tarbeks.
2) veel selline küsimus kas kanep vóib mójuda kuidagi halvasti koos selle ravimiga?
Alkohol ja kanep on psühhoaktiivsed ained ja jutt alkoholist sobib täieliselt ka kanepi kohta.
3) Kuid tahan teada kas neil asjadel vóib olla mingine tagajärg?
Igal asjal on tagajärg. Kui toimeid ei oleks, siis inimesed ei tarvitaks. Segamini tarvitamisel on segased toimed - nii need segased siia Ilmamaale tulevad. Mõnedel võtab rohkem aega, mõnedel läheb see kiiremini.
Igaüks on ise oma Õnne/Õnnetuse sepp.
Head sepistamist,
Jüri O.-M. Ennet