Lihaspinged, unetus 18.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Andke palun nõu, kas on olemas antidepressante, mis aitavad unetuse puhul. Paljudel anridepressantidel on just kõrvalmõjuks unetuse teke
Lisaks sooviksin ka teada, milline antidepressant aitab kõige paremini tugevate ärevusest tingitud lihaspingete puhul

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Und toetavaid arstirohte on, ka AD-de hulgas (mirtasapiin, näiteks). Lihaspingete üheks põhjuseks on mineraalide vaegus (aitab min.vesi või siis vastavad sportlaste tabletid lisaks. Kausuks tulevad mõõdukad venitusharjutused ja relax-harjutused. Unetus - vt. varasemaid soovitusi.
Aga mis on unetuse põhjus?
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet