Unes toimetamine 18.12.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31 aastane ja 6 kuuse lapse ema. Minu mure seisneb selles, et olen hakanud öösel nii toimetama, et hommikul enam ei mäleta. Näiteks täna öösel avastasin, et olen lapse magamiskotist välja võtnud. Ma kardan niimoodi unes tegutsedes lapsele liiga teha. Juba lapsest saadik olen olnud no kuutõbine. Palun andke nõu mida teha ja kad on üldse tõenäoline et võin lapsele viga/haiget teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pingeid-probleeme maandab Lapse tervise igapäevane rõõmsameelne edendamine ja enda meeleolu-tervise parandamine. Seda esiteks.
vt varasemaid une-uinumise soovitusi ja sobilik enda repertuaari võtta.
Vaikne-rahulik unelauluke Lapsele - rahustab Last ja rahustab teid.
Ka päeval teha enda rahustamise võtteid. (vt varasemad, leia sobilik endale. Teha rõõmuga ja mitte pingutada. Palju ei ole vaja, aitab ka veidist. Näiteks, arvuti klaviatuurile me ei pea sangpommiga põmmima, aitab õrnas sõrmega vajutamisest.
Tervisetugevdamise harjutused - sama printsiip. Selle printsiibiga töötab ja toimib ka Mona-Linda naeratus.
Kas koduseid - peale teie kahe - ka veel on? Need kaasata öiseks perioodiks.
Head harjututamist.
Jüri O.-M. Ennet