Haiglasse toimetamine vastu tahtmist 13.04.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu ämm ei lahku kodunt juba peaaegu 20 aastat. Tal on Alzheimeri tõbi (ametlik diagnoos), 1997-98 on eemaldatud ajukasvaja. Ta on teovõimetu ning tal on ametlik eestkostja tema vanem poeg. Elukoht on Tartu. Viimased 3 kuud on kodus käinud med.õde, sest ämm ei saa liikuda. Jalad on paistes, ravi ei aita. Kui ta istub , jäävad vedelad loigud. Kõik liigub sepsiseni. Ta keeldus andmast vereanalüüsi. On võetud ainult koeproove. Perearst ravis piltide järgi, kuna ämm ei lahku korterist ja med.õde tegi paikset ravi, mis ei aidanud. Perearst on kirjutanud saatekirja haiglasse. Pojad on kaks korda püüdnud ema veenda minema sinna vabatahtlikult, leppinud kokku haiglaga ja küsinud vabade kohtade olemasolu kohta.. Kiirabi teda ei võta. Ta keeldub kodunt lahkumast. Mida teha sellises olukorras, kus inimene võib surra (med.õe sõnul on jäänud maksimaalselt 2 kuud , aga see ei ole täpne, kuna analüüse ei ole). Psühiaatriahaiglasse teda ravile ei võeta, kuna nemad selliste haiguste raviga ei tegele ja ei aita ka transpordiga. Põhiline probleem on -kuidas transportida haiglasse isik, kes keeldub kodunt lahkumast ja ravi saamast. Sunniviisiliselt saab teha ainult juhul, kui ta on ohtlik iseendale või teistele-see ei ole meie variant, vähemalt veel. Palun aidake!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti saatekiri ja suunata Õendus-hooolduskliinikusse. Siis saab ka analüüse teha ja selgub, et mida veel annab rakendada.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ebareaalsustunne

Tere,
olen 18 aastane neiu. Siia on päris raske kirjutatada, kuna pisarad lihtsalt voolavad üle näo.
Minu mure on siis järgmine - mul esineb pidevalt ebareaalsustunne.Ma ei oska enam olla. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Neid arstiraamatuid ära praegu loe. Puhkus korralik, jalutuskäigud väljas. Mure rääkimine mõnelele lähedasele.
Ja kohe vastuvõtule, et ebaselgusele selgust saada.
Vajalikud rohud kõikide ...

Loe edasi

bipolaarne häire

tere,
minu elukaaslasel diagnoositi 2005 bipolaarne häire ning ta viidi politsei ja kiirabiga vastu tahtmist haiglasse, kus ta veetid 2,5 kuud. nüüd on ta jälle 5 osakonnas , kuid seekord saadi ta ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöös psühhiaatriga saate õiged rohud temale. Varasemad juhud annavad ettenägemisvõimet-kogemust alguse, suuna, sügavuse, kestvusejms. kohta.
Kuna hoogude ajal haiguskriitika häiritud, siis rohu ...

Loe edasi

alkohol

Kas on võimalik vastu inimese enda tahtmist rakendada alkoholismivastast ravi? Olen aru saanud et mitte.Mida siis teha noore poisiga, kes joob end põhja ja kaotab nii töö kui kodu?Ja tema pole ainuke ning ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge vastuvõtule, leiame lahendi.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: