Unes tõmblemine 30.01.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Selline mure, et mu elukaaslane (24 aastane) on hakanud viimasel ajal unes tõmblema. Tõmblused võivad kesta lausa tunde. Olen ise küsinud mehelt, et kas ta ise teab, et tõmbleb unes. Ta vastanud, et ta ei tea üldse, et tõmbleks. Stressi kogeda ta ei tohiks, sest töötab kodus rahu ja vaikuses, probleeme tal kuskil ei ole. Millest need tõmblused tuleneda võivad?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline aktiivsus (jalutuskäigud ka koos teiega), mõõdukas sport.
Mineraalid (eriti hea on mineraalvesi Borjomi).
Unehügieeni võtted ja apteegist vabamüügil Melatoniin, uneeelselt relax-harjutusi, minu Palve-meditatsiooni esimene samm.
Sellest alustada.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet