Lapsega mure 22.03.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen hädas oma 15.a tütrega, kes on õnnetu oma kehakaalu pärast. Ta ei taha liikuda, ta ei taha kuhugi minna, ta ei soovi midagi. Tal on suur depressioon. Olen ka leidnud tema kirjutatud tekste, kus ta kirjutab,et tunneb, et tahab olla keegi teine. On ka kirjutanud enesetapust. Kui sellel teemal olen temaga vestelnud, siis tegelikult need kôige hullemad môtted pole tal nii reaalsed ega nii môtted nr 1. Ütleb, et ega ei julgekski enda külge kätt panna. Aga kui kaua see nii vôib olla? Millal ma seda tean kui ta juba reaalsemalt seda môtleb? Olen proovinud temaga paühhiaatri vastuvôtule minna, perearstiga mitu korda rääkinud. Kirjutab saatekirja, aga aega ei saa, sest vabu aegu pole ja saatekiri aegub. Peaasi.ee lehelt kui loen ATH tunnuseid, siis sealsed kôik punktid käivad samuti tema kohta, ei teagi, mis tal siis täpsemalt on. Välja ta minna tahaks kasvôi jooksma, aga ei julge, keegi äkki näeb teda, siis on hirm. Ma ei tea , kellelt abi saada ja kuhu pöörduda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Terves kehas tervem psüühika. Kehalise aktiivsuse kaudu vabaneme stressist, vabaneme depressioonist - sellest alustada.
Sõbralik ja toetav suhtlemine. Julgustada, toetada, tunnustada.
Päevik - mida soovid, kuidas seda soovi ellu rakendada, kuidas sellel rajal Õnnelik olla. Nagu sportlane - eesmärk, treening (rõõmuga), tugineda olulisele ja pudi-padi jäägu tahaplaanile.
Iga inimene on mingis valdkonnas andekas. See Andekus tuleb endas leida ja siis seda Teemandit lihvida.
Eesmärk, Tegu, Päeviku abil teha Olulist. Rõõm südames.
Jüri O.-M. Ennet