Lähedase leinamine 23.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ma väga vabandan, kui vale arsti juurde pöördun oma murega, aga psühholoog hetkel kirju vastu ei võta. Minu mure seisneb selles, et 10 päeva tagasi hukkus liiklusõnnetuses minu isa. Selles ajast peale olen hakanud öösiti kartma, ma tunnen ennast ebakindlalt, võtan taimseid rahustavaid tablette enne magama minemist. Magan lapsega, kuna abikaasa töötab välismaal. Minu loogiline mõtlemine saab aru, et kummitusi ja muud säärast olemas ei ole, aga ei suuda seda kõheduse tunnet endas maha suruda. Kas asi on ajutine, kuna kõik toimus nii hiljuti või peaksin pöörduma perearsti juurde? Suured tänud vastamast. Lugupidamisega, D.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Leinal on oma aeg ja kulg. Minu isiklik kogemus (isa surm, infarkt ja tema nö ootamatu surm) oli nii, et see "jõudis kohale" alles kaks kuud hiljem.
Teile soovitan rahustit, und soodustavat, kummituste vastast ravimit (kui laps nö rinnalaps ei ole). Tööd-tegemised aitavad neist mõtetest rohkem kõrvale hoiduda. Rohkem suhelda abikaasaga - tänapäeva sidevahendid ju seda võimaldavad. Alkohol ei ole lahendus.
Lapsega rohkem tegeleda. Pikemat jalutuskäigud (koos lapsega).
Aeg parandab osa haavu, ravimid leevendavad sisepingeid.
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet